Állandó kiállítás
Választható időpontokban
A Régi Magyar Gyűjtemény középkori faszobrai és táblaképei közül az első emeleten a szárnyas oltárok kaptak helyet, köztük a kisszebeni plébániatemplom egykori főoltára, amely a középkori Közép-Európa egyik legnagyobb oltárépítménye volt. A földszinten a gyűjtemény legkorábbi műtárgyai és egykori szárnyas oltárok töredékei láthatók.
A 19. századi magyar művészetet bemutató tárlaton a korszak jelentős alkotásaival találkozhatunk: biedermeier zsánerképekkel, tájábrázolásokkal és portrékkal. Külön egységek mutatják be a történeti festészetet és a nagybányai művésztelep kezdeteit. Önálló teremsorban kaptak helyet Munkácsy Mihály művei, összefüggésben a századvég realista-naturalista törekvéseivel.
A magyar művészetnek a millennium (1896) és a második világháború közötti szakaszát bemutató Modern idők című kiállítás a korszak legfontosabb irányzatait tekinti át a nagybányai művésztelepet alapító nemzedék művészetétől az 1940-es évek közepéig.
Az 1945 utáni magyar művészet Lépésváltás című kiállítása mutatja be a kortárs alkotók legfrissebb munkáit, valamint a modern magyar művészet klasszikus mestereinek műveit, a különféle együtt élő irányzatok, a korszakformáló kiállítások és a nemzetközi tendenciákkal való kapcsolódások rendszerében.
Az 1800 utáni Nemzetközi Gyűjtemény válogatása, az európai művészetet mutatja be, köztük Paul Gauguin, Claude Monet és Camille Pissarro egy-egy művét. A közel két évszázadot felölelő kiállításon új szerzemények, frissen restaurált művek, ritkán látott alkotások hívják fel a figyelmet a kollekció gazdagságára és változatosságára.